Kickbox

Děláme plnokontaktní kickbox evropského střihu, základem jsou klasická pravidla K-1 - box, lowkicky, kolena, klinče. Naši závodníci nejčastěji soutěží právě v tomto typu kickboxu, ale máme zkušenosti i v čistém Muay Thai podle plných pravidel s lokty.

Pro koho je kickbox určen?

Pro všechny chlapce a dívky, ženy a muže, jestliže:

-chcete mít perfektní postavu a všestrannou kondici

-chcete mít důvěru v sebe sama

-nebojíte se na sobě tvrdě pracovat

-věnujete svému rozvoji čas a úsilí

Jaké musíte mít předpoklady, mimo výše uvedených?

Žádné. Předchozí sportovní trénink není podmínkou. Kde je vůle, tam je cesta.

Co konkrétně se naučíte?

-boxovat, používat nohy, kolena, lokty

-zápasit na blízko díky klinčům a chvatům

-posilovat s vahou vlastního těla i rozmanitým nářadím

-překonat strach z kontaktu

-být součástí party - výsledky má každý za sebe, ale trénujeme společně jako tým!

Je možno se účastnit závodů?

Ano. Borci z našeho závodního oddílu se v řadě disciplín pravidelně účastní amatérských závodů na republikové úrovni a občas i nějakého toho profesionálního galavečeru. Závodní oddíl je určen pro všechny, kdo chtějí soutěžit a mají odpovídající výkonnost. Kdo se chce sportu věnovat naplno, kromě závodů pořádáme i campy a soustředění, spolupracujeme s dalšími gymy, jezdíme na semináře, republikové sparringy a podobně, akcí je dost.

Jaká je nutná výbava?

Na rozkoukání a vyzkoušení nepotřebujete nic. Pouze sportovní úbor (kraťasy, triko, ručník, cvičí se na boso). Jakmile víte, že se našemu sportu chcete věnovat, potřebujete co nejdříve alespoň chránič zubů, bandáže a boxerské rukavice (dá se pořídit pod tisícovku). Postupně pak ještě chránič kolen, holení, suspenzor, helmu. Cena kompletního vybavení je v rozmezí dvou až pěti tisíc. Vše je možné pořídit přímo v naší prodejně.

Jsou při tréninku zranění?

V zásadě moc ne. Šrámy a modřiny. Kickbox je bezpečnější, co se počtu i závažnosti zranění týče, než např. hokej či fotbal. Je to dáno skutečností, že borci se soustředí na soupeře a ne na míč či puk, používají chrániče, a trénink je pod dohledem trenéra veden způsobem, který minimalizuje možnost zranění. Kontakt je dovolen pouze tak intenzivní, nakolik jsou na něj sportovci adekvátně připravení. Nejsme hovada, abychom posílali nováčky do války. Na pohodové klubové atmosféře si zakládáme stejně jako na profesionálním tréninku.

Tréninky pro začátečníky jsou v pondělí a středu od 17:00. 

Je kickbox vhodný pro děti ?

V SKBU Hostivař máme dva oddíly dětského kickboxu - oddíl kickbox děti je určený pro děti ve věku 8-12 let, oddíl kickbox mládež navštěvují děti ve věku 12-16 let. Kickbox je bojový sport. Obecně lze říci, že bojové sporty jsou pro děti velmi vhodné. V našem klubu klademe velký důraz na výchovu dětí - zaměřujeme se na základní principy a hodnoty bojových umění - uznávání autority trenérů, kázeň na tréninku a respekt vúči partnerům na tréninku a soupeřům na závodech. Věnujeme se osobnostnímu rozvoji dětí - soustředění se na trénink, překonávání sebe seba a zvyšování sebevědomí jsou naším cílem. A samozřejmě trénujeme kickbox. Úměrně k věku dítěte zlepšujeme fyzickou kondici, nejprve se naučíme správnou techniku, poté trénujeme na lapách a boxovacích pytlech, pak začneme nacvičovat práci ve dvojicích a vše vrcholí sparringem. Neustálým opakováním se postupně zlepšujeme. Zdokonalujeme naše tělo a mysl. Naučené dovednosti si ověřujeme na závodech. Zde děti zažívají svá první vítězství a první porážky. Všechny tyto aspekty bojového sportu kickbox a získané zkušenosti jistě děti využijí v dospívání i v dospělosti. Pro nás kickbox rozhodně není o mlácení. Pokud se, jako rodiče, s našimi názory ztotožňujete, budetme se na vaše dítě těšit. V kurzech máme ještě volná místa.

Jak vypadá typický trénink?

Přijdete, projedete trochu mobility, aktivace a zahřátí, a pak pokračujete podle toho, co pro vás trenér připravil - možností je spousta podle toho, v jaké skupině jste, v jaké fázi tréninkového cyklu jste atd. V zásadě se provádějí technické a pohybové drily, nácviky, lapuje se, boxuje na pytlích, zlepšuje se kondice a kardio (různé intervalové tréninky, kruháče a tabaty, lana, medicinbally, atletické drily apod.) a posiluje se (nejčastěji s vlastní vahou, dřep, shyb, vis, stojka, kruhy, hrazdy, core apod., ale naši kickboxeři zvládají i základní funkční cviky s činkami a kettlebelly). Tréninky se snažíme skládat variabilní, abychom předešli jednostrannému přetížení a nudě, a vychovali jsme všestranně pohybově nadané atlety, kteří mají celkový přehled ve fightu. No a taky aby vás to bavilo:)

Mrkněte zde nebo na Facebooku na fotky a videa, uděláte si lepší obrázek.

Stačí trénovat 3× týdně?

Pokud si chcete chodit pro zdraví rekreačně zacvičit, tak ano. Pokud chcete být fakt dobří a třeba i závodit, tak ne.

Termíny lekcí kickboxu pro děti a mládež: 

Kickbox děti úterý a čtvrtek 16,00 - 17,00

Kickbox mládež úterý a čtvrtek 17,00 - 18,30

ZAUJALO VÁS? PODÍVEJTE SE NA CENÍK A ROZVRH NEBO NÁS ROVNOU KONTAKTUJTE.