Seminář karate se sensei Ryosuke Shimizu

28.11.2019

Seminář karate JKA Ryosuke Shimizu

8. - 10. 11. 2019 se uskutečnil ve sportovní hale ZŠ Hornoměcholupská v Praze 10 seminář karate JKA pod vedením japonského instruktora Ryosuke Shimizu, 5. Dan karate JKA. Sensei Shimizu přijel, přímo ze sídla světové organizace JKA Hombu dojo v Tokiu, do Prahy již pošesté. Semináře se zúčastnilo více jak 200 karatistů nejen z České republiky, ale také výpravy z Polska, Německa, Itálie, Walesu, Ruska, Švýcarska a Slovenska. Semináře se zúčastnilo více jak 60 členů SKBU Hostivař. Celý seminář provázela skvělá atmosféra.

Sensei Shimizu zaměřil tréninky na zdokonalování základních principů karate JKA v kihonu a v katách a samozřejmě na kumite. Všichni účastníci obdivovali senseiovu rychlost, načasování a dokonalé předvádění útočních kombinací a obranných technik. Všichni jsme si skvěle zatrénovali, včetně samotného senseie a překladatele Lukáše Adama, kterému patří velké poděkování za předklad a asistenci při trénincích a společenských akcích.

Po samotném semináři ještě následovaly speciální tréninky pro reprezentaci České republiky a závodníky Pražského svazu karate JKA., které proběhly přímo v našem klubu. Náročné a zajímavé tréninky zaměřené na kumite byly určitě výbornou přípravou před Mistrovstvím Evropy ESKA ve Španělsku.

Děkujeme všem za účast a již nyní se těšíme na příští ročník, který proběhne 13. - 15. 11. 2020 opět v Praze.