Pilates

Studio Deporta

www.deporta.cz

PILATES - cvičení pro ženy i muže

Pilates je systém cvičení, která se provádějí pomalu a přesně v souladu s hlubokým dýcháním a vysokou koncentrací mysli. Nejvyšším cílem cvičení je vybudování silného a stabilního centra těla, cviky zatěžují a protahují tělo rovnoměrně, zpevní ho a donutí vás stát zpříma. Pilates dokáže postavu vytvarovat, svaly nepřibývají na objemu, ale prodlužují se a zeštíhlují.

V cvičebních blocích, které mají obvykle 15 lekcí najdete různá zaměření: zdravá záda, svalový a fasciální strečink, hluboké břišní svaly a pánevní dno, myofasciální autorelaxace, ale i dynamické lekce Pilates Body nebo Pilates kruhový trénink. K dispozici jsou cvičení pomůcky: velký míč, Sball, Foam Roller, Magic Circle, míčky s bodlinkami, Bosu, Theraband, i činky.

DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace - cvičení podle prof. Koláře

Jako vzor si toto cvičení bere zdravý vývoj dítěte - jeho pozice a pohybové stereotypy od 3 měsíců do 12 - 14 měsíců, tedy od ležení na zádech až do jeho vertikalizace - postavení se na nohy. V lekcích se pracuje s pohybovými stereotypy - správnými, ale hlavně s těmi méně kvalitními, které vznikají během života, např. sedavým způsobem života nebo nesprávným používáním těla při sportu. Metoda DNS se snaží tyto špatné stereotypy přeprogramovat v naší centrální nervové soustavě a změnit pohybové chování.

Cvičení vede Ivana Ludvíková, tel. 607 190 686, e-mail: ivana.deporta@gmail.com

Termíny lekcí:

Pondělí

Pilates Dobré ráno - pondělí 7:00 - 8:00 h

Pilates dopoledne - pondělí 10:00 - 11:00 h

Fyziopilates - DNS podle prof. Koláře - pondělí 11:00 - 12:00 h

Pilates - zdravá záda - pondělí 15:30 - 16:25 h

Pilates pro začátečníky - pondělí 16:30 - 17:25 h

Pilates Body - pondělí 17:30 - 18:25 h

Středa

Pilates dopoledne - středa 10:00 - 11:00 h

Zdravá chůze a chodidlo - středa 11:00 - 12:00 h

Čtvrtek

Pilates - čtvrtek 19:00 - 20:00 h


Formování postavy

Hodina zaměřená na formování postavy je vhodná pro začátečníky i pokročilé cvičence.

Cvičení je zaměřené na zpevnění svalů celého těla, posílení problémových partií - stehna, hýždě a břišní svaly a zároveň cvičením získáte pružné svaly a odstraníte bolesti zad.
Cvičení probíhá vahou vlastního těla, ale mohou se používat i jednoduché pomůcky, dlouhé rehabilitační gumy, overbally, nebo činky.
Celá hodina probíhá v doprovodu příjemné hudby.

ZAUJALO VÁS? PODÍVEJTE SE NA CENÍK A ROZVRH NEBO NÁS ROVNOU KONTAKTUJTE.