Úspěchy

KARATE - ME JKA 2019 STAVANGER NORSKO

Dne 6. dubna 2019 se konalo v norském městě Stavanger se konalo Mistrovství Evropy v karate JKA pro věkové kategorie junioři a senioři. Do reprezentačního družstva České republiky se prosadili i členové SKBU Hostivař.

Ve věkové kategorii junioři Daniel Matoušek, Daniel Beneš, Tomáš Novák a Márton Lozsi. Ve věkové kategorii seniorů byl nominován Marek Babor.

Ve věkové kategorii juniorů odjížděli naši členové obhajovat skvělé výsledky z loňského roku, kdy v srbském Niši se Daniel Matoušek stal mistrem Evropy jednotlivců a v disciplíně kata družstev naše družstvo ve složení Daniel Beneš, Daniel Matoušek a Tomáš Novák.

Daniel Matoušek i přes velmi nepříznivý los se dokázal probojovat do finále a získal stříbrnou medaili. Ve skvělé formě se ukázal Daniel Beneš, který procházel celým turnajem bez zaváhání a oprávněně vybojoval zlatou medaili a stal se mistrem Evropy. V disciplíně kata družstev umocnilo družstvo ve složení Beneš, Matoušek a Novák medailovou žeň v disciplíně kata družstev bezkonkurenčním ziskem zlaté medaile. Medailovou žeň SKBU dovršili ještě Márton Lozsi a Daniel Matouškem ziskem bronzové medaile co by členové družstva kumite.

Marek Babor, který, po více jak dvou leté přestávce zaviněné vleklým zraněním kolenních vazů, zvládl svůj návrat skvěle. Vítězně procházel turnajem. K zisku medaile v kumite jednotlivců mu zabránilo rozhodnutí rozhodčích, kteří se po, třech nerozhodných zápasech s francouzským reprezentantem Cedricem Pissisem, přiklonili k Markovu soupeři.